Prawo jazdy na kategorię B1

 

 

Niedługo KOŃCZYSZ 16 LAT? Chciałbyś zacząć podróżować pojazdem samochodowym, mieć pierwszy w życiu samochód? Nie chcesz jeździć już tylko skuterem lub rowerem? Dzięki Naszej firmie już teraz możesz rozpocząć przygodę z własnymi czterema kółkami!!!

 

KURS ZAWIESZONY

 

 

DOWIEDZ się jaki kurs kończysz ... mnóstwo firm oferuje teraz kategorię B1 z automatyczną skrzynią biegów ... będziesz miał wpis w prawo jazdy - z ograniczeniem TYLKO do pojazdów z automatyczną skrzynia biegów.
Mamy rozwiązanie kurs i egzamin na naszym pojeździe ... będziesz mógł (mogła) jeździć dowolnym pojazdem.

 

Ustawa Prawo Ruchu Drogowego Dz.U. 108 poz 908 w art. 88.2 dopuszcza prawo jazdy kategorii B1, które uprawnia do kierowania trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla (motocyklem też możesz zacząć jeździć od 16 lat, ale to kategoria A1 prawo jazdy).
Szkolenie kategorii B1 czy A1 może rozpocząć osoba, która ukończyła 15 lat i 9 miesięcy (potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna).
Podstawowy kurs kategorii B1 niczym nie różni się od szkolenia na kategorię B, składa się z 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin praktycznej jazdy. Egzamin wewnętrzny i egzamin państwowy również odpowiada kryteriom egzaminu na kategorii B Prawo jazdy, i obejmuje te same
kryteria i zadania. Dodatkowo podczas egzaminu obecny jest nasz instruktor, a krótkie wymiany uwag z egzaminatorami pozwalają nam na szkolenie jeszcze efektywniejsze i bardziej profesjonalne. Różnica między tymi egzaminami polega na tym, że kursant w kategorii B1 zdaje go pojazdem przystosowanym do B1, a ponieważ warszawski WORD nie posiada takiego pojazdu, jest on do tego celu wypożyczany od Naszej Firmy :) .
 
NOWOŚĆ!
Od początku grudnia WORDy w całej Polsce zmieniły wymagania względem pojazdu przeznaczonego do egzaminowania - egzaminy mogą odbywać się tylko na pojazdach wg homologacji L6e lub L7e. Stwarza to obowiązek dla OSK dostosować pojazd do tych warunków, gdyż WORD Warszawa wycofał się z chęci zakupu nowego auta.
Jedyną niedogodnością jest to, że pojazdy homologowane wg tej kategorii są pojazdami bez ręcznej skrzyni biegów, co niesie za sobą wpis do prawa jazdy - kod 78.

 

 

 

JAKI KUPIĆ SAMOCHÓD?
Obecnie nie ma już problemu z wyborem i kupnem pojazdu spełniającego warunki wymagane na kategorię B1, który był jeszcze kilka lat temu. Dziś można kupić pojazd już od 3000 zł.
Na rynku polskim istnieje kilka najczęściej kupowanych marek, wśród których najpopularniejsze to DAIHATSU CUORE i SMART FORTWO, COLO z GLIWIC, FIAT CINQUECENTO, a także SMART ROADSTER.

Często Państwo pytają czy to prawda, że młody kierowca posiadający prawo jazdy kategorii B1 może jeździć tylko w towarzystwie innego, doświadczonego kierowcy posiadającego już prawo jazdy kategorii B, osoby bliskiej lub rodzica?
 
NIE, nie jest to prawdziwe. Owszem takie założenie było w projekcie ustawy o kierujących, lecz przepis ten nie wszedł w życie i żadnych innych obostrzeń nie ma wobec kierowcy kategorii B1.
 
 
Pytania pojawiają się również dotyczące maksymalnej liczby przewożonych osób.
Nie jest prawdą, że pojazd przystosowany do kategorii B1 może przewozić maksymalnie 2 osoby. Liczba przewożonych osób zależy od wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu i nie mają wpływu na to posiadane uprawnienia. To samo dotyczy ciągniętej przyczepy. Owszem, zdążą się że jeżeli kupimy samochód przerobiony do wagi 550 kg, zmiana warunków technicznych tego pojazdu, może wiązać się z usunięciem tylnej kanapy i ograniczeniem liczby przewożonych osób, ale podkreślam, że zależy to od kupionego pojazdu. Warto więc poświęcić trochę czasu i przemyśleć jakie auto jest nam potrzebne i jaką kwotę pieniążków jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć. Natomiast masa - DMC przyczepy nie może przekroczyć połowy masy ciągniętego pojazdu.
 
Po osiągnięciu wieku 18 lat możemy wymienić prawo jazdy na tzw pełne prawko kat. B, aby to uczynić należy odbyć u nas okrojony kurs kat.B zaledwie 20 godzinny z jazdy większym pojazdem i podejść do egzamin państwowy z części praktycznej (jazda), bez teorii.

Kurs na prawo jazdy kat. B1

 

zapisy na kurs

CENNIK

 

Serdecznie zapraszamy CSK ALFA - szkoła jazdy