Prawo jazdy - KAT C (samochód ciężarowy powyżej 3,5 t)

Dla kogo przeznaczony jest kurs kategorii C?

Kurs prawa jazdy kategorii C  przeznaczony jest dla osób, które chcą zostać kierowcą ciężarówki. Prawo jazdy kategorii C uprawnia nas do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusu. Dodatkowo możemy także prowadzić ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny.

 

Czy warto robić kategorię C?

 

Zrealizowany kurs na Kategorię C pozwala znacząco podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Możesz po uzyskaniu Prawo jazdy kat.C rozpocząć pracę, lub możesz potraktować to jako inwestycję w siebie. Jeśli jeszcze nie masz planów i pewności co będziesz w życiu robił, realizacja takiego szkolenia może znacząco w życiu ci pomóc. Podniesienie własnych kwalifikacji zawodowych daje bezpieczeństwo w razie kryzysu czy zmian pracy. Kurs prawa jazdy kat. C nie jest trudny, a często może w życiu zapewnić Tobie lub Twoim bliskim szansę na lepsze i pewne życie.

 

Posiadając tą kategorię można będzie kierować dodatkowo - ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,  zestawem pojazdów składającego się z przyczepy lekkiej (do 750 kg DMC), a także motorowerem i  czterokołowcem lekkim.

 

 Warunkiem uczestniczenia w kursie prawa jazdy kat. C  jest:

 

- posiadanie prawo jazdy kategorii B

 

- ukończone 20 lat i 9 miesięcy. ( lub 18 lat jeśli posiadasz już ukończona Kwalifikacja Wstępna)

 

- uzyskanie profilu PKK z Urzędu Miasta - Starosty (wg stałego meldunku (wydawane na podstawie dostarczanego orzeczenia lekarskiego i psychologicznego oraz  zdjęcia)); - profil kierowcy - wydawany jest bezpłatnie

 

 

Kursy na prawo jazdy Kat C - Warszawa

 

Czy warto wybrać kurs łączony na Prawo jazdy kat C i C+E?

Kurs Kategorii C+E to kolejny rozwój i kolejne możliwości pracy, często lepszej i lepiej płatnej. Kus łączony jest naj efektywniejszym sposobem na uzyskanie pełnych kwalifikacji do poruszania się zestawami pojazdów nawet przekraczających 4o ton. Kierowany jest do osób posiadających chcących szybciej i sprawniej uzyskać pełną kategorię C+E w rozsądnej cenie. Aby zrealizować kurs łączony musisz zdecydować od razu, nie możesz rozpocząć kategorii C.

Oczywiście po realizacji kategorii C zawsze można dorobić kategorię e czyli C+E. Takie szkolenie jest trochę dłuższe i wymaga między realizacją szkolenia tych kategorii przerwy  ze względu na obowiązkowe egzaminy Państwowe z kat. C

Kursy na prawo jazdy Kat C z przyczepą

 

Dlaczego warto zrobić u Nas prawo jazdy? (zwijane)

Szkoła nauki jazdy ALFA to jedna z bardziej profesjonalnych i  liczących się szkół w województwie mazowieckim z dużym doświadczeniem i renomą w szkoleniu. Nasza kadra to doświadczeni instruktorzy, oraz atrakcyjny i Nowoczesny sprzęt szkoleniowy, który jest cyklicznie wymieniany i dostosowywany do pojazdów które są wykorzystywane do egzaminów Państwowych w WORD Warszawa. Aktualnie do Państwa dyspozycji jest nowy DAF LF 220FA z 6biegową skrzynią biegów. Posiadamy także Many TGL, które stosowane są na egzaminach w innych WORD’ach po za Warszawą, jak Ciechanów, Skierniewice, Łomża, Ostrołęka, Ranom, Płock i inne. Jazda kilkoma różnymi pojazdami znacząco przyczynia się do lepszego poznania charakterystyki pojazdów ciężarowych i lepszego wyczucia specyfiki samochodu ciężarowego z przyczepą.

Gdzie można zrealizować badania lekarskie i psychologiczne  do PKK i PKZ i jak długo to trwa? (zwijane)

Badania lekarskie i badania psychologiczne można zrealizować u Nas w Ośrodku, lecz należy wcześniej się zapisać pod nr tel 22 667-99-99 . Badania takie można również wykonać samodzielnie w dowolnych placówkach opieki medycznej, gdzie prowadzone są tego typu badania. Koszt badań jest określony w Rozporządzeniu Ministra i wszędzie powinien być w podobnych cenach. Czas badań zależy głównie od czynności zleconych przez lekarzy i specjalistów. Najczęściej wymagany jest co najmniej lekarz okulista.

U nas badania psychologiczne i lekarskie najczęściej odbywają się tego samego dnia, by zaoszczędzić Państwu czas i dojazdy. W czasie jednej wizyty, jeśli stan psychofizyczny jest poprawny otrzymujemy 2 zaświadczenia od lekarza i psychologa.

Warto zastanowić się i od razu na tej wizycie poprosić badania do PKZ – do kwalifikacji wstępnej jeśli będzie niedługo realizowana!

Jak długo będę realizuje się to szkolenie? (zwijane)

Prawo jazdy kategorii C składa się z 20 h teoretycznych i 25h szkolenia praktycznego. W większości kurs realizowany około 4 -6 tygodni, oczywiście jest to zależne od dyspozycji czasowych również Państwa. Kurs teoretyczny można odbyć w formie szkolenia na odległość on-line bez podjeżdżania na wykłady lub w formie kursu stacjonarnego w formie wykładów, które stanowią przypomnienie i utrwalenie już posiadanej wiedzy oraz elementów niezbędnych dla kierowców kategorii C. Staramy się aby szkolenie stanowiło dla Państwa najbardziej komunikatywną formę przekazu, co w znacznym stopniu ułatwi zrozumienie i zapamiętanie przekazywanych treści.

Po odbytym szkoleniu teoretycznym rozpoczynane są jazdy indywidualne z instruktorem. Część praktyczna prowadzona jest na pojazdach marki DAF LF 220FE 2018r. jak na egzaminie w WORD Warszawa - skrzynia 6 biegów oraz nowe Many TGL 12.240 i 12.250 wykorzystywane prze inne WORDy jak Łomża czy Cichanów ze skrzynią 8 biegową "z lizakiem". Takie właśnie pojazdy są najczęściej wykorzystywane w Transporcie Drogowym przez przyszłych pracodawców.

Jeśli docelowo chcesz uzyskać uprawnienia kategorii C/E to najbardziej owocnym szkoleniem jest kurs łączony kategorii C i kategorii C+E robiony równocześnie.

Czy muszę realizować od razu kurs z Kwalifikacji? (zwijane)

Nie, jeśli nie zamierzasz jeździć zawodowo, lub odbyłeś ten kurs przed zapisem na kat. C

Tak jeśli zamierzasz wykonywać w tym zakresie pracę lub jeździć zawodowo. Kurs kwalifikacja wstępna to obowiązkowe szkolenia dla osób, które chcą jeździć zawodowo jako kierowca ciężarówki. Kurs ten ma ujednolicić zasady i przepisy transportowe w krajach Unii Europejskiej, a także ułatwić zmianę pracy i przemieszczanie kierowców pochodzący z krajów UE.

 

Już teraz zapisz się na badania lekarskie lub donieś do Nas Profil PKK (profil kierowcy) i PKZ (jeśli będziesz szkolił się również na Kwalifikacji lub szkoleniu okresowym), a następnie rozpocznij szkolenie! – link do zapisu

Cena szkolenia kategorii kat. C+E - podana jest w zakładce cennik - terminarz Warszawa – przekierowanie na cennik


zapisy na kurs

CENNIK


Dziękujemy za zapoznanie się z Naszą ofertą i zapraszamy na kurs

C.S.K. ALFA Warszawa - Szkoła nauki jazdy 2023

Prowadzimy kursy i jazdy doszkalające w Warszawie, jak również w Pruszkowie i Piasecznie