Prawo jazdy - KAT. D (autobus)

Dla kogo przeznaczony jest kurs kategorii D?

Kurs prawa jazdy kat. D dedykowany jest wszystkim tym, którzy myślą o karierze kierowcy zawodowego i zostać kierowcą autobusu. Z uprawnieniami kat. D możesz prowadzić praktycznie każdy autobus, również autobus przegubowy. Jeśli lubisz pracę z ludźmi, a prowadzenie pojazdów nie sprawia Ci trudności, być może praca kierowcy, jest właśnie dla Ciebie. Kurs prawa jazdy kategorii D można rozpocząć w wieku 24 lat, a po kursie kwalifikacji wstępnej pełnej  do kat. D uprawnienia można zdobyć nawet w wieku 21 lat.

Czy warto robić kategorię D?

Zrealizowany kurs na Kategorię D pozwala znacząco podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Możesz po uzyskaniu Prawo jazdy kat.D rozpocząć pracę w komunikacji miejskiej lub w komunikacji turystycznej czy przewozach okazjonalnych. Możesz potraktować to także jako inwestycję w siebie. Jeśli jeszcze nie masz planów i pewności co będziesz w życiu robił czy robiła, realizacja takiego szkolenia może znacząco ci pomóc w życiu. Podniesienie własnych kwalifikacji zawodowych daje bezpieczeństwo w razie kryzysu czy zmian pracy. Kurs prawa jazdy kat. D nie jest trudny, a często może w życiu zapewnić Tobie lub Twoim bliskim szansę na lepsze i pewne życie.

Posiadając tą kategorię można będzie kierować dodatkowo - ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,  zestawem pojazdów składającego się z przyczepy lekkiej (do 750 kg DMC), a także motorowerem i  czterokołowcem lekkim.

 

Warunkiem uczestniczenia w kursie prawa jazdy kat. D  jest:

- posiadanie prawo jazdy kategorii B

 - ukończone 23 lata i 9 miesięcy, lub 20 lat i 9 miesięcy z kwalifikacją wstępną,)

- uzyskanie profilu PKK z Urzędu Miasta - Starosty (wg stałego meldunku (wydawane na podstawie dostarczanego orzeczenia lekarskiego i psychologicznego oraz  zdjęcia)); - profil kierowcy - wydawany jest bezpłatnie

 

Dlaczego warto zrobić u Nas prawo jazdy? (zwijane)

Szkoła nauki jazdy ALFA to jedna z bardziej profesjonalnych i  liczących się szkół w województwie mazowieckim z dużym doświadczeniem i renomą w szkoleniu. Nasza kadra to doświadczeni instruktorzy, oraz atrakcyjny i Nowoczesny sprzęt szkoleniowy, który jest cyklicznie wymieniany i dostosowywany do pojazdów które są wykorzystywane do egzaminów Państwowych w WORD Warszawa. Aktualnie do Państwa dyspozycji jest zakupiony jako nowy Autosan Lider3 A1010T z 6 biegową mechaniczną skrzynią biegów. Posiadamy także Mercedes Travego, autobus pełno turystyczny VIP. Szkolenie praktyczne to nauka na pojazdach spełniających wszystkie warunki zgodnie z Ustawą o Transporcie Drogowym oraz Ustawą o Kierujących. Nasza doskonała kadra dydaktyczna, pomaga w osiągnięciu celu jakim będzie zdanie egzaminu za 1 razem. Gwarantujemy najlepszych, cierpliwych i doświadczonych wykładowców i instruktorów, serdecznie zapraszamy.


Gdzie można zrealizować badania lekarskie i psychologiczne  do PKK i PKZ i jak długo to trwa? (zwijane)

Badania lekarskie i badania psychologiczne można zrealizować u Nas w Ośrodku, lecz należy wcześniej się zapisać pod nr tel 22 667-99-99 . Badania takie można również wykonać samodzielnie w dowolnych placówkach opieki medycznej, gdzie prowadzone są tego typu badania. Koszt badań jest określony w Rozporządzeniu Ministra i wszędzie powinien być w podobnych cenach. Czas badań zależy głównie od czynności zleconych przez lekarzy i specjalistów. Najczęściej wymagany jest co najmniej lekarz okulista.

U nas badania psychologiczne i lekarskie najczęściej odbywają się tego samego dnia, by zaoszczędzić Państwu czas i dojazdy. W czasie jednej wizyty, jeśli stan psychofizyczny jest poprawny otrzymujemy 2 zaświadczenia od lekarza i psychologa ().

Jeśli będziemy jeszcze realizować kurs kwalifikacji wstępnej lub kurs kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej proszę Warto zastanowić się i powiedzieć o tym na badaniach by uzyskać po 2 orzeczenia i od razu na tej wizycie uzyskać badania do PKZ ( Profil Kierowcy Zawodowego ).

 

Jak długo będę realizować się to szkolenie? (zwijane)

Prawo jazdy kategorii D składa się z 20 h teoretycznych i 40 h szkolenia praktycznego (dla osób posiadających kategorię C lub składa się z 20 h teoretycznych i 60 h szkolenia praktycznego jeśli nie posiadamy Kategorii C. W większości kurs realizowany około 5 -8 tygodni, oczywiście jest to zależne od dyspozycji czasowych również Państwa. Kurs teoretyczny można odbyć w formie szkolenia na odległość on-line bez podjeżdżania na wykłady lub w formie kursu stacjonarnego w formie wykładów, które stanowią przypomnienie i utrwalenie już posiadanej wiedzy oraz elementów niezbędnych dla kierowców kategorii D. Staramy się aby szkolenie stanowiło dla Państwa najbardziej komunikatywną formę przekazu, co w znacznym stopniu ułatwi zrozumienie i zapamiętanie przekazywanych treści.

Po odbytym szkoleniu teoretycznym rozpoczynane są jazdy indywidualne z instruktorem. Część praktyczna prowadzona jest na pojazdach marki Autosan A 1010 T Lider 3  jak na egzaminie w WORD Warszawa - skrzynia 6 biegów z Telmą i podnoszonym zawieszeniem pneumatycznym.


 

zapisy na kurs

CENNIK

 

Czy muszę realizować od razu kurs z Kwalifikacji? (zwijane)

Nie, jeśli nie zamierzasz jeździć zawodowo, lub odbyłeś ten kurs przed zapisem na kat. D

Tak jeśli zamierzasz wykonywać w tym zakresie pracę lub jeździć zawodowo. Kurs kwalifikacji wstępnej to obowiązkowe szkolenia dla osób, które chcą jeździć zawodowo jako kierowca autobusu. Kurs ten ma ujednolicić zasady i przepisy transportowe w krajach Unii Europejskiej, a także ułatwić zmianę pracy i przemieszczanie kierowców pochodzący z krajów UE.


Dziękujemy
za zapoznanie się z Naszą ofertą i zapraszamy na kurs