Szkolenia niepełnosprawnych

Jeszcze do niedawna osoby niepełnosprawne skazane były najczęściej na zamknięcie we własnych domach. Były bardzo zależne od innych szczególnie w kwestii przemieszczania się. Obecnie coraz bardziej docenia się osoby niepełnosprawne i umożliwia im samodzielne i niezależne życie. Pojawiają się akcje społeczne typu „Niepełnosprawni- sprawni w pracy”

W naszym ośrodku wiemy , że jednym z podstawowych warunków podjęcia pracy lub nawet zwykłego zrobienia zakupów przez ON jest możliwość samodzielnego przemieszczania się. Do niedawna osobie niepełnosprawnej ciężko było w ogóle zdobyć prawo jazdy. W tej chwili pojawiły się takie możliwości, można również zakupić bez problemu samochód dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Ośrodek Alfa również wychodzi naprzeciw potrzebom ON.

W 2010 roku zakupiliśmy nowy pojazd przystosowany do nauki jazdy dla niepełnosprawnych

Auto posiada:

- Automatyczną skrzynię biegów

- Ręczny gaz oraz hamulec

- Kierownicę przystosowaną do prowadzenia jedną ręką (gałka)

- Ławeczkę przejściową ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie z pojazdu

 

Osoby niepełnosprawne egzaminpraktyczny zdają na pojeździe ośrodka Alfa, tym samym, na którym uczyły się jeździć!

 

 

Ośrodek Alfa jest we wszystkich aspektach przyjazny Osobom Niepełnosprawnym. Oprócz przystosowanego pojazdu i wspaniałych cierpliwych instruktorów mamy także sale szkoleniowe i biuro, w którym nie napotkacie Państwo barier. Ośrodek znajduje się na parterze, nie ma żadnych schodów czy wysokich progów.

Serdecznie zapraszamy na szkolenia ALFA CSK 2011

.